Miesiąc: Sierpień 2010

Rachunek sumienia

„Póki trwasz zamknięty w swojej pustce, możesz myśleć, że pozostajesz w kontakcie z Jednym, lecz gdy tylko zaczniesz coś tam byle jak lepić z gliny, choćby i elektronicznej, stajesz się demiurgiem, a kto trudzi się tworząc świat, bruka się błędem i złem.”

Mam jedynie nadzieję, że starczy mi zapału i chęci, by pisać tego BLOGa jak najdłużej, i że przewidywalność ludzkiego życia nie zabije jego magii…

Tak było. Dawno temu, gdy pisałem pierwszą w moim życiu notkę. Zdaję sobie sprawę, że światowy dzień blogowania to idiotyczny pomiot internetowej schizofrenii, niemniej jednak ta okazja nakłoniła mnie do pewnego krótkiego rachunku sumienia.

Po pierwsze – mój blog (bo choć całość istniała łącznie w trzech miejscach, to jest to ciągła opowieść logicznie i chronologicznie z sobą powiązana) przetrwał więcej, niż sam bym się po nim spodziewał. Kiedy w 2004 roku zamieściłem pierwszy wpis przekonany byłem o tym, że będzie to pomysł na jeden rok (czy może bardziej – na jedną znajomość). Niemniej, idea przetrwała i w tym roku obchodzić będzie szóste urodziny.

Po wtóre – cały ten blog jest dla mnie przede wszystkim zapisem tego, co zniknęło z mojego życia. Jakkolwiek takie stwierdzenie może wydawać się melancholijne, jednak tak na prawdę śledząc poszczególne wpisy ten właśnie aspekt najbardziej rzuca się w oczy. Na samym początku stronę regularnie czytało kilka bliskich mi osób. Dziś została jedna.Przyjaciółki, dziewczyny, koleżanki, przyjaciele – odchodzili po kolei, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu. Na chwilę pojawiali się inni, którzy także znikali i koniec końców jest tutaj pusto i cicho.

Podsumowując, tak by wpisać się w ideę święta wspomnianego na początku, chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy kiedykolwiek tutaj zajrzeli oraz osobie, dzięki której w ogóle zacząłem pisać (przepraszając ją jednocześnie za niespełnienie pewnej starej obietnicy). Mam nadzieję, że miną jeszcze lata, zanim to miejsce umrze. Choćby miało trwać w agonii, jak dziś.

Wróżba

Ostatnia na blat niewielkiego stolika spadła Śmierć. Wróżka z niesmakiem spojrzała na karty leżące  tuż przed nią. W dusznej suterenie panowała grobowa atmosfera. Esmeralda próbowała stawiać Tarota już po raz trzeci, siedzący przed nią mężczyzna niecierpliwił się, a wynik był ciągle ten sam.

Read More

Zapomniany fragment

Oczy. Są wielkie, brązowe i cholernie nieobecne.

Kiedy spogląda w lustro wie już, że zrobiła źle. Nie powinna zgadzać się na tę misję. Po pierwsze – ze względu na niego, po drugie dlatego, że cała ta Operacja zakończenie to czyste szaleństwo. Znaleźć snajpera w środku dwumilionowego miasta w noworoczną noc to rzecz prawie niemożliwa. Poprawia kamizelkę kuloodporną, granatowy taktyczny mundur, sprawdza kaburę. Wszystko jest w porządku. Ostatnie spojrzenie na swoją twarz – bladą ze zmęczenia i dziwnego strachu, który towarzyszy całej tej chwili.

Read More

W Mieście

Patrzę na Miasto chyba po raz ostatni. Staram się powiedzieć ludziom, powtórzyć im Eis ten polin wraz z wiatrem tej lipcowej ciepłej nocy. Ale oni nie słyszą szeptu. Nie chcą słuchać. Nie wierzą już w takie rzeczy.

Read More