Miesiąc: Luty 2010

Gdy niszczysz przeszłość

Jest coś w paleniu pamiątek… Coś podobnego do podniecenia. Oto bowiem stajemy się panami, bezwzględnymi lub płaczliwymi, hegemonicznymi. Każdy z nas jest wtedy tyranem swojego własnego świata, z mocą równą Bogu, i choć niszczy ona a nie tworzy, to jednak bycie swoistą odmianą demiurga – jego lichszym, zakompleksionym podgatunkiem – pociąga za sobą nieodpartą wręcz pokusę działania.

Read More

Ostatni dzień lotu

16 lutego 2356

Do celu pozostało na niewiele, jakieś 14 godzin lotu. Po 5 latach świetlnych od wyruszenia z Alfa Centauri taki kawałek czasu zdaje się być wręcz niezauważalny. Ale chyba warto tam lecieć. To ostatni zapis podróżny dziennika pokładowego statku OaAKH 15-48.
Długo zastanawiałem się dlaczego mnie wybrano dowódcą tej ekspedycji. Wojskowym jestem, owszem – ale raczej sztabowcem, antropologiem i historykiem. Sens decyzji dowództwa zrozumiałem dopiero po wyruszeniu, kiedy poznałem dane dotyczące szczegółów misji. I wtedy wszystko zaczęło iść nie źle…
Read More

Kilka ważnych pytań

Ilekroć patrzymy na bezkres otaczającego nas świata, na płaszcz życia, jakim matka natura otuliła Ziemię, przychodzi nam na myśl jak niewiele znaczymy wobec ogromu Wszechświata. My ludzie jesteśmy tylko iskierką w nieprzemierzonych wiekach historii, a każdy z nas jest jak mrugnięcie oka niezauważone w pędzie dziejów. Jesteśmy tylko malutkimi ziarenkami piasku w ogromnej klepsydrze czasu.

Read More

Zmian ciąg dalszy

Po okresie ciszy na Blogu przyszła pora na kilka zmian w szacie graficznej. Zgodnie z zapowiedziami cały czas pracuję nad poprawą wyglądu serwisu.

Życząc wszystkim moim czytelnikom przyjemnej lektury pragnę nadmienić, że do końca lutego prace nad wyglądem i zawartością Bloga będą prowadzone w ograniczonym zakresie.
Dla usprawiedliwienia powiem, że w wiąże się to z faktem tworzenia przeze mnie kilku innych projektów – między innymi mojego portfolio.

Jeszcze raz przepraszam za opóźnienia we wprowadzaniu zmian i dziękuję tym, którzy powoli tworzą grono regularnych czytelników mojej witryny.